Методи 90-х в наш час або Буковинський "Спрут" в дії
Відомий Італійський телесеріал режисера Доміано-Доміані “Спрут” про організовану злочинність на Сицилії де Мікеле Плачідо в головній ролі - є казочкою в порівнянні з реаліями які даються на протязі дванадцяти років на Буковині із дотриманням законності і непорушності прав власності.
Цю програму ми вирішили назвати “Методи 90-х в наш час , або Буковинський Спрут в дії”.
Мова в ній йде про відому особу Чернівецькій області і не тільки: депутата Чернівецької обласної ради минулого скликання, бізнесмена, мецената, Голову ради Канадсько-Українського, культурно-мистецького та наукового співробітництва між Канадою та Україною, непохитного у своїх духовних переконаннях Манолія Васильовича Плаксія.
Коли Манолій Васильович до нас звернувся за журналістським розслідуванням то перше враження було, ніби, йде мова про олігарха місцевого, регіонального рівня в якому йому подібні відібрали бізнес та майно.
Насправді це зовсім не так.
В програмі немає конкретних імен хто за цим стоїть, але вони є в 10 кримінальних провадженнях та в сюжеті, який передував цій програмі під назвою ”БАНК, ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ, ФІЗИЧНА ОСОБА, ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТРАТОР, ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ ТА СУДДІ В ОДНОМУ КЛУБКУ, ЯКИЙ НАЗИВАЄТЬСЯ - РЕЙДЕРСТВО”.
Крім того в програмі використані матеріали знятих "Центром митців Буковини", каналом "ТВА" з програми "Тема Дня", Каналу “Чернівці” з програми “Чернівецький репортер” .
На жаль, суспільний резонанс не дав свого ефекту. Ситуація на стільки зайшла в тупик з кримінальними провадженнями, що Манолій Плаксій звернувся про допомогу до нашої української діаспори і не тільки. Їх втручання стало ефективним: принаймні під контроль взяв численні справи тодішній Генпрокурор Юрій Луценко, але виявилось, що матеріали кількох кримінальних проваджень пропали між двома структурами: поліцією та прокуратурою і їх цілий місяць шукали. Коди ж знайшли то знову поставили на полиці обласного управління Національної поліції не довівши їх до суду.
В живій трансляції зі студією Виконавчий директор Канадсько-Української торгової палати Емма Турос розповіла, що дійсно така подія мала місце і що на місцевому рівні через суспільні стосунки, що складаються часто ігноруються норми права, а це є перешкодою для прийняття законних та правосудних рішень. “Захист прав власності і верховенство права, — підкреслила Емма Турос, — є передумовою залучення інвестицій, їх збереження та зростання і це наша позиція і Канада в цьому є дуже й дуже принциповою. До речі, саме це стало причиною того, що проєкт Манолія Васильовича, який він презентував в свій час в Канаді не знайшов підтримки. Канадська сторона відкрито заявила: на Франківщину чи Львівщину можемо дати інвестиції, а на Буковину ні.
Розпочинаючи журналістське розслідування за зверненням пана Манолія Плаксія ми і не могли здогадатися, що в Чернівцях діє справжній “Спрут”, який в свій час "Кришувався" на самому високому рівні в Києві.
Хоч тих, що покривали беззаконня уже немає при владі, але справа їх чомусь процвітає. Пора владі " народної надії", а хотілось, би так їх назвати, вже від слів переходити до діла. Щоб ця справа не згасла, ми її будемо супроводжувати і нагадувати теперішній владі, що кінець кінцем, прожектор світла в темряву треба направляти, і що меч "Кесаря" треба застосовувати, звичайно, що це меч правосуддя.