Запоріжжя Інформ

Виступ Президента України Володимира Зеленського на другій зустрічі Європейської політичної спільноти

379121 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Від 24 лютого минулого року межі безпеки в Європі – це буквально межі нашої з вами рішучості, нашої здатності діяти спільно заради інтересів наших народів та всієї Європи. Наскільки можемо відкинути сумніви – рівно настільки можемо відкинути й зло агресії. 

Серед нас немає таких, хто не знає, яких рішень потребує зараз Європа.

Перше – повноцінний захист від російського терору. Як на землі, так і в небі.

Вирішальних компонентів нині два. Це коаліція «Петріотів», яка покінчить із російським шантажем балістичними ракетами. А другий – це коаліція сучасних винищувачів, яка доведе, що у терору проти наших міст немає шансів. І я дякую тим, хто допомагає, тим, хто розуміє, що швидкість формування цих двох коаліцій – «Петріотів» та винищувачів – це буквально прискорення миру.

Друге – це повна сила нашої єдності. Ми ж бачимо, хто агресор. Бачимо, де саме відбувається агресія. Росія боїться НАТО – це правда – і пробує проковтнути лише тих, хто поза межами спільного простору безпеки. І Росія пробує залишити на території сусідів «заморожену» війну, якщо не вдалося проковтнути всю сусідню країну. На нашому континенті не має бути місця жодній «замороженій» чи гарячій війні!

Цей рік – для рішень. І це третій пункт, на якому я хотів би наголосити. 

Влітку у Вільнюсі на саміті НАТО потрібне чітке запрошення України до членства, а також гарантії безпеки на шляху до членства в НАТО. Восени потрібне чітке позитивне рішення щодо нашого вступу до ЄС. Готуємо й саміт миру, який спрямує світову більшість до реалізації нашої формули миру. І це глобальна потреба. Час настав, і сумніви мають зникнути».

© 2020 zap-inform

Мої відео