Запоріжжя Інформ

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин про фінансовий сектор напередодні 2021 року

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин про фінансовий сектор напередодні 2021 року
34923 ПЕРЕГЛЯДІВ

Банківська система України зберігає значний запас фінансової стійкості та потенціалу до кредитування. Адекватність регулятивного капіталу банків на 01.12.2020 становила 21,67%, у тому числі основного капіталу – 15,51%, що понад як удвічі перевищує нормативні значення Н2 та Н3 (10% та 7% відповідно). Регулятивний капітал банківської системи зріс у листопаді на 0,6%, а з початку року – на 21% -- до 181,9 млрд. гривень.

Банки також із суттєвим запасом виконують нормативи покриття ліквідністю (LCR) як в іноземній валюті, так і за всіма валютами, у тому числі банки, що мають спеціалізований ощадний статус. Цьому сприяє активна політика НБУ з підтримання ліквідності банківської системи. Так, Національним банком було проведено кількісний тендер з рефінансування банків строком до 84 днів, за результатами якого задоволено заявки 5-ти банків на суму 9,3 млрд. гривень за процентною ставкою у розмірі 6,0% річних, 8 млрд. гривень з яких було надано АТ "ОЩАДБАНК". Також на аукціоні своп процентної ставки 16 грудня було задоволено заявки 3 банків загальним обсягом 2 млрд. гривень із середньозваженою ставкою за результатами аукціону 7,50%. Підвищення, починаючи з листопада, заявлених банками максимальних ставок на аукціоні своп процентної ставки свідчить про їх очікування щодо підвищення ринкових ставок.

Це, в свою чергу, підкреслює необхідність активної політики Національного банку з підтримання доступності фінансових ресурсів для економіки, що стимулюватиме її відновлення під час та після коронакризи.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин

Теги: Голова Ради НБУ Богдан Данилишин,Голова Ради НБУ ,Богдан Данилишин,Богдан Данилишин НБУ,Богдан Данилишин Википедия, Богдан Михайлович Данилишин,Данилишин,НБУ,Украина,Україна,.Нацбанк ,Нацбанк Украины,Нацбанк України,Національний банк, Національний банк України,Национальный банк,Национальный банк Украины,АТ "ОЩАДБАНК",Ощадбанк,LCR,ліквідність
Автор: wikibazacom

© 2020 zap-inform

Мої відео